nesoyledi-com-logo

Ne Söyledi? | Kronolojik Söylem Arşivi

Ne Söyledi? | Kronolojik Söylem Arşivi başlıklı bu yazıda size ilginç bir haber sitesi – sosyal medya karışımı bir web sitesinden bahsedeceğim.

Kendi girişimim olan ve birkaç arkadaşla birlikte hayata geçirdiğimiz platforma https://nesoyledi.com bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ne Söyledi? üzerinde bilindik haber mantığından farklı olarak sadece kişilerin söylediği sözler paylaşılıyor. Gündemde yer alan birçok siyasi, ekonomik, magazinel haber, birilerinin ağzından çıkmış söylemler şeklinde karşınızda yer almakta. Bu yönüyle hap bilgi diyebileceğimiz bir şekilde bilgiye/habere ulaşmanızı sağlamakta.

Hakkımızda kısmından alıntıyla devam edelim:

nesöyledi.com bilim, edebiyat, eğitim, ekonomi, hayat, hayvan hakları, kadın ve erkek, kültür ve sanat, magazin, moda, müzik, seyahat, sinema, siyaset, spor, teknoloji, toplum, yemek vs kategorilerde tanınmış kişilerin ve üyelerin söylemlerinin yer aldığı bir söylem arşivi ve sosyal medya platformudur

gündem içerisinde pek çok söylem haber sitelerinde, sosyal medya oluşumlarında, televizyon kanallarında yer almaktadır. bu açıdan bakıldığında özellikle siyaset alanındaki gündemler, siyasetçilerin söylemleri üzerine kuruludur. nesöyledi.com tüm bu söylemleri kronolojik olarak arşivleyerek bir toplumsal, hatta global hafıza olmayı amaçlamaktadır.

öte yandan üyelerin doğrudan kendi söylemlerini paylaşma imkânına sahip olmaları nedeniyle, aynı zamanda bir sosyal mecra görevi görecektir.

Söylemi paylaşılan bir kişi veya üyenin sayfasına gittiğinizde, ilgili kişinin söylemleri bir zaman tünelinde kronolojik olarak listeleniyor. Eskiden-yeniye sıralama ve tarihlere göre filtreleme yapabiliyorsunuz.

Versus bölümü ise oldukça ilginç; karşılıklı atışmaları ya da birinin bir açıklamasına yönelik yapılan başka bir açıklamayı versus şeklinde sunan web sitesi, kullanıcalara puanlama, beğeni, takip gibi imkanlar da sunmakta.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Color Palettes (Reset)