Ne Söyledi? | Kronolojik Söylem Arşivi


Ne Söyledi? | Kronolojik Söylem Arşivi başlıklı bu yazıda size ilginç bir haber sitesi – sosyal medya karışımı bir web sitesinden bahsedeceğim.

https://nesoyledi.com bağlantısı üzerinden ulaşabileceğiniz site, bilindik haber mantığından farklı olarak sadece kişilerin söylediği sözleri paylaşıyor. Gündemde yer alan birçok siyasi, ekonomik, magazinel haber, birilerinin ağzından çıkmış söylemler şeklinde karşınızda yer almakta. Bu yönüyle hap bilgi diyebileceğimiz bir şekilde bilgiye/habere ulaşmanızı sağlamakta.

Hakkımızda kısmında şu ifadelere yer vermişler:

nesöyledi.com bilim, edebiyat, eğitim, ekonomi, hayat, hayvan hakları, kadın ve erkek, kültür ve sanat, magazin, moda, müzik, seyahat, sinema, siyaset, spor, teknoloji, toplum, yemek vs kategorilerde tanınmış kişilerin ve üyelerin söylemlerinin yer aldığı bir söylem arşivi ve sosyal medya platformudur

gündem içerisinde pek çok söylem haber sitelerinde, sosyal medya oluşumlarında, televizyon kanallarında yer almaktadır. bu açıdan bakıldığında özellikle siyaset alanındaki gündemler, siyasetçilerin söylemleri üzerine kuruludur. nesöyledi.com tüm bu söylemleri kronolojik olarak arşivleyerek bir toplumsal, hatta global hafıza olmayı amaçlamaktadır.

öte yandan üyelerin doğrudan kendi söylemlerini paylaşma imkânına sahip olmaları nedeniyle, aynı zamanda bir sosyal mecra görevi görecektir.

Söylemi paylaşılan bir kişi veya üyenin sayfasına gittiğinizde, ilgili kişinin söylemleri bir zaman tünelinde kronolojik olarak listeleniyor. Eskiden-yeniye sıralama ve tarihlere göre filtreleme yapabiliyorsunuz.

Versus bölümü ise oldukça ilginç; karşılıklı atışmaları ya da birinin bir açıklamasına yönelik yapılan başka bir açıklamayı versus şeklinde sunan web sitesi, kullanıcalara puanlama, beğeni, takip gibi imkanlar da sunmakta.


More posts…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.